Mé zkušenosti

Dnešním výsledkem je směsice metod, které tvoří komplexní celek, s předem danými, pevnými pravidly, od kterých se nikdy neodchyluji a které jsou z dlouhodobého hlediska výnosné

V první řadě bych chtěl upozornit na skutečnost, že se mi příčí slovní obrat „ruletní systém“ ve spojení s přehnanými přívlastky, jako např. profesionální, neporazitelný, zaručený, 100%-ní, atd., a proto ho v následujícím textu budu používat pouze jako citaci někoho jiného a v žádném případě ne jako své subjektivní vyjadřování se o ruletních metodách a postupech. Pozorný čtenář si všimne, že raději používám synonyma ke slovu „systém“, a to např. metoda, postup, způsob, mechanismus. Slovo systém se mi za těch několik let, během kterých jsem se ruletě intenzivně věnoval, opravdu dosti zprotivil a v současné době si za tímto slovem představím pouze neúčinný nástroj, který dříve, či později narazí na své limity a zhroutí se jako domeček z karet, přičemž paralelně stáhne finančně i psychicky svého hostitele (hráče) do nezávidění hodné situace.

Ať jsem se začetl do jakékoliv diskuze, navštívil kterékoliv stránky nabízející zaručené „profi“ systémy, či jsem se dokonce setkal s některými prodejci ruletních systémů, tak jsem vždy zjistil, že se jedná o marné pokusy umlátit ruletu kapitálem za využití nefunkčních postupů. Ano, některé modely vydržely odolávat ruletě a jejím nepravidelným výkyvům poměrně dlouhou dobu (řádově několik hodin), ale jen do té doby, než narazily na nepříznivou sérii, která, jako vždy, hráči ukázala, že on tady není pánem a jeho bank šel nenávratně do záporných čísel.

Na rovinu se přiznám, že i mě na začátku, před několika roky, ruleta zcela uchvátila. „Přeci musí existovat nějaký logický postup, jak tu mršku kulatou obelstít“, říkal si snad každý, kdo alespoň na chvíli pocítil její magickou přitažlivost. Já osobně vyzkoušel snad všechny ty deklarované, „zaručené systémy“ a po čase jsem začal zjišťovat, že se jedná pouze o neúčinné nástroje, které jsou v podstatě totožné. Následovalo poměrně dlouhé období, kdy jsem začal vylepšovat a modifikovat stávající „nefunkční systémy“ a začal jsem se pomalu ale jistě seznamovat s tím, čeho všeho je ruleta schopná a kde naopak ona má své mantinely. Po několika citelných prohrách reálných peněz jsem díky pudu sebezáchovy z této iluze vystřízlivěl a začal na ruletu nahlížet už ne tak lehkovážně, ale obdivně a s velkým respektem.

I přesto, že jsem slyšel nespočet názorů a tvrzení, že na ruletě vyhrávat pravidelně nelze a v podstatě jsem ani neznal osobně nikoho, komu by se to podařilo, i tak mě myšlenka na vítězství nad tím ďáblovým kolem neopustila a začal jsem se více zajímat o „obchodníky se systémy“. Trvalo nějakou dobu, než jsem vyzkoušel některé jejich postupy, a zjistil, že jsou z dlouhodobého hlediska, jak jinak, nefunkční. Byla to ale další zkušenost a měl jsem k dispozici opět k analýze spoustu dalšího materiálu, který jsem dále zásadně modifikoval, přepracoval a upravil do podoby, kterou jsem vám ochoten odprezentovat a to beze strachu, že by nefungovala. Prostě jsem za ta léta postupně střádal všechny způsoby, které měly potenciál a nějakou dobu fungovaly a ty jsem dále různě kombinoval a upravoval. Oproti tomu jsem se nezabýval metodami, které po odzkoušení nefungovaly, a tyto jsem ignoroval a již se k nim nevracel. A dnešním výsledkem je směsice metod, které tvoří komplexní celek, s předem danými, pevnými pravidly, od kterých se nikdy neodchyluji a které jsou z dlouhodobého hlediska výnosné.

V prvopočátku jsem se totiž setkával pouze s modely, kdy se staticky sázelo s předem danou progresí na určitý tip sázky. Nebudu se tady snad ani zmiňovat o „wait“ metodách, kdy protáčíme ruletu na prázdno a čekáme na vhodnou příležitost pro naše sázky. I tato cesta vede přímou čarou do pekel. Záleží jen na čase aktivně stráveného u rulety a ten se vám neúprosně zkracuje. Prostě jednou na tu vaší „zabijáckou“ sérii narazíte. Spousta hráčů se tyto nepříjemné série snažilo eliminovat tím, že si nastavili tzv. stopky, kdy při určitém poklesu kapitálu ukončují hru a začínají opět od začátku. I tento způsob jsem poměrně dlouho zkoušel, ale výsledek byl vždy takový, že z dlouhodobého hlediska ztráty z těchto špatných sérií převažují nad zisky z úspěšného období. I když je pravdou, že i já v určité fázi své metody také svým způsobem s nějakými ztrátami počítám a jsou i zakomponovány do mého herního postupu. Každopádně z dlouhodobého hlediska jsou zisky přibližně dvojnásobné, oproti mínusovým hrám. Jde jen o to, že při mém stylu hraní tyto nehratelné kombinace čísel přijdou tak zřídka, že nám v podstatě nevadí.

Další kapitolou sama pro sebe jsou desítky, možná i stovky, systémů, které jsou absolutně k ničemu. Najdete je snad na všech internetových stránkách pojednávajících o ruletě. Maximálně pomáhají hráči psychicky tím, že dotyčný má alespoň falešný pocit (psychologické omámení hráče), že jeho sázky jsou na herní stůl vkládány nějak synchronizovaně a organizovaně, ale to je tak vše. Nazval bych je ruletním placebem, bez jakéhokoliv účinku a efektu. Ale abych nebyl jen negativně nalazen vůči všemu nefunkčnímu, tak musím uznat, že tyto systémy jsou povětšinou poctivě prezentovány tak, že se nejedná o stoprocentní systémy, které vás udrží ve hře za všech okolností a neomezeně dlouho. Jedná se např. o tyto nejznámější: Martingale, D´Alambert, Fibonacci, Labouchere, Oscar´s Grind, Svatý Grál, Královský systém, John Wayne, Freddie, Charlotte, Systém 63, a stovky dalších.

V této etapě jsem měl s ruletou již tolik negativních zkušeností, že jsem naštěstí hrál ve free verzi a neúspěchy nebyly tedy tak bolestivé. Odnášelo to pouze mé sebevědomí a chuť hrát dál. A tímto bych chtěl apelovat na všechny, kteří na rozdíl od nedisciplinovaných a nárazových hráčů spoléhajících pouze na štěstí, chtějí být prostřednictvím rulety profitabilní z dlouhodobého hlediska, ať hrají zpočátku vždy ve free verzi, za herní peníze, a to do té doby, než se jim podaří překonat zhruba hranici 100.000 spinů (u wait metody nelze počítat spiny, které pouze protáčíme na prázdno, bez sázky) určitým systémem a nedostat se do záporných čísel. Absolutně se nemusíte bát, že by ve free verzi byly náhodným generátorem tažena rozdílná čísla, než jakých se dočkáme v ostré verzi za reálné peníze. Můžu s čistým svědomím říci, že za těch několik set tisíc spinů ve free verzi jsem narazil i na takové kombinace čísel, které jsem si kdysi nedokázal představit ani ve snu. Tyto dvě verze jsou totožné a každá umí pekelně potrápit, když se jí zachce.

Většina hráčů si myslí, že kasino zmanipulováním free varianty rulety bez reálných peněz, tedy, že generátor čísel generuje pouze optimální a vyrovnané řady čísel, chce hráče nalákat na skutečnou hru. Ale opravdu tomu tak není! Oba dva tyto módy fungují naprosto totožně. Rozdíl mezi cvičnou hrou a hrou o peníze spočívá především v chování samotného hráče, který pod tlakem skutečných peněz jedná jinak, než když o nic nejde. Nicméně oba dva tyto módy se chovají úplně stejně. Každý provozovatel kasina totiž ví, že žádný podvod nemá absolutně zapotřebí. Zisk podniku je totiž dlouhodobě zaručen právě nulou – house edge – procentuální nevýhoda hráče (pravidelné zisky kasina).

Nehledě na to, že v dnešní době je povinnost mít nějaký certifikát od renomované společnosti, která netestuje pouze regulérnost softwaru, ale zajišťuje i další práva každého hráče a případně je za něj schopná řešit nejrůznější problémy, pokud nějaké vzniknou. Garantuji vám, že výsledky generování čísel se v žádném případě neodvíjí podle toho, kde máte vsazené žetony. Tedy software je naprosto regulérní.

Za zmínku stojí i některá lákadla leckterých „obchodníků se systémy“, kdy svůj dozajista „výherní systém“ nabízejí podpůrně s různými tabulkami, generátory čísel, roboty či programy, které vám dopředu spočítají výši sázky, určí tip sázky, nebo vám ukazují „aktivitu“ na plátně a podle té nabízí nejpravděpodobnější usazení kuličky v příštím spinu. Těchto pomocníků jsem také vyzkoušel hned několik, přičemž u některých jsem musel obdivně smeknout, kolik času a energie musel jejich tvůrce vyvinout, aby vytvořil v podstatě zbytečnou věc. Ano, některé tyto programy nám mohou něco málo říci o tom, co se na plátně děje, ale vždy se jedná o jev minulý. Nikdy na ruletě nesmíte spoléhat na děj, který již proběhl. Jakékoliv číslo padnuvší na ruletě je do dalšího tahu pro hráče absolutně pomíjivý jev, se kterým se nedá v žádném případě počítat v našem dalším rozhodování. Takže pokud jste již někdo slyšel o aktivitě, či neaktivitě na plátně, tak na to rychle zapomeňte. Neexistuje „aktivita“ určitých čísel v určitém časovém období a naopak. Jsou to zcela náhodné jevy, které nelze napasovat do žádné statistiky a využívat je pro další naše kroky. Prozření z této iluze, kdy jsem si jeden čas opravdu myslel, že aktivita existuje, mě stála nemalý zásah do vlastního kapitálu. A nebyl to rozhodně zásah v pozitivním slova smyslu.